Údržba ovčieho rúna

Pred prvým použitím odporúčame výrobok z ovčieho rúna(ovčej vlny) povysávať vysávačom. Výrobok tak zbavíte neukotvených vlnených vlákien z výroby.

Na prikrývky a vankúše z ovčieho rúna (ovčej vlny) odporúčame používať obliečky, predĺžite tak dobu ich údržby.

Vlna reaguje na akékoľvek namáhanie, menej pri mechanickej manipulácii (ležanie, sedenie) a viac pri manipulácii za mokra (pranie).

Splstnatený povrch z výrobkov z ovčieho rúna (ovčej vlny) je možné odstrániť aj kefovaním.

Vlna obsahuje LANOLÍN, ktorý sa pri častom praní stráca. Výrazný pokles obsahu Lanolínu predstavuje negatívnu zmenu vlastností vlneného vlasu. Vlas stráca svoj ochranný film, je krehší,  ľahšie sa láme, starne a je prístupnejší k nečistotám.

Pri praní používajte jemné tekuté pracie (čistiace) prostriedky určené na vlnu najlepšie  pracie prostriedky s obsahom Lanolínu. Výrobky z ovčieho rúna (ovčej vlny) odporúčame prať  pri teplote 30´ C.

 UPOZORNENIE:

Výrobky z ovčieho rúna (ovčej vlny) neodporúčame sušiť v sušičke, žehliť, bieliť. (Mohlo by dôjsť k trvalému mechanickému poškodeniu výrobku.)

Sklon k plstnateniu je prirodzenou vlastnosťou vlny. Línavosť vlasu je sprievodnou vlastnosťou každého vlasového povrchu. Línavosť zväčša  ustane po 6 mesiacoch používania výrobku, keď sa vlnený vlas na seba uviaže a zakliesni do seba.

Nevhodne zvolený typ a druh výrobku nemôže byť dôvodom k neskoršej reklamácii.